Działalność wydawnicza

prasa,
portale informacyjne,
czasopisma naukowo-techniczne,
książki i raporty

Organizacja

konferencji,
szkoleń,
wystaw,
wydarzeń medialnych

Obsługa informacyjna

przedsiębiorstw,
public relations,
obsługa mediów społecznościowych

Dokumentowanie

zdjęcia,
filmy wideo,
nagrania dźwiękowe,
prezentacja na portalach

Projektowanie

reklam prasowych i internetowych,
wizerunku graficznego firm,
wizytówek i teczek firmowych

Rozwiązania internetowe

projektowanie portali,
przygotowanie CMS, CRM,
tworzenie systemów HR

Start >> Wiadomości
Utworzono: 17 lipca 2024
Paweł Bogacz na jubileusz Górniczej
Dr hab. inż. PAWEŁ BOGACZ, prof. AGH, koordynator inicjatywy Górnictwo OK, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (fot: Maciej Dorosiński)

Proszę przede wszystkim przyjąć najserdeczniejsze gratulacje i życzenia w związku z jubileuszem 30 lat „Trybuny Górniczej”. Za co najbardziej cenię „TG”? Po pierwsze, „Trybuna” nigdy nie bała się podejmować ważnych i aktualnych, często też trudnych tematów związanych z branżą wydobywczą i jej łańcuchem wartości, szczególnie w aspekcie sektora wydobycia węgla kamiennego.

Po drugie, potrafi umiejętnie relacjonować i łączyć ze sobą teraźniejszość, przeszłość, ale też opisywać przyszłość, świetnie radząc sobie tak z kwestiami dotyczącymi technologii i techniki, jak i ekonomii, środowiska naturalnego i środowiska społecznego, w tym pracowniczego.

Po trzecie, każdą z tych sfer zajmuje się rzetelnie, kompleksowo i patrząc na podejmowane tematy z różnych punktów widzenia, z wykorzystaniem nowoczesnych technik dziennikarskich i umiejętnością dotarcia do najlepszych ekspertów z danych dziedzin. Jak mogę podsumować powyższe? Tylko w jeden sposób: „Trybuna Górnicza” jest podstawowym medium opiniotwórczym dla i na temat górnictwa węglowego w Polsce.

Życzę całej redakcji „TG” kolejnych, zdecydowanie więcej niż 30, lat tak fantastycznej pracy, wierząc mocno w to, że również dzięki niej uda się przekonać wszystkich interesariuszy sektora górnictwa węgla kamiennego, ale i nie tylko, że tak ze względu na kwestie ekonomiczne, jak i społeczne, ale także i środowiskowe, ma on przed sobą przyszłość nie tylko sięgającą 2049 roku.