prasa,
portale informacyjne,
czasopisma naukowo-techniczne,
książki i raporty
Wydające m.in. „Trybunę Górniczą” i portal nettg.pl, Wydawnictwo Górnicze, zostało w sobotę uhonorowane Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, przyznawanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas gali zorganizowanej w zabrskim Domu Muzyki i Tańca. Nagrodę odebrali prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.
- Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. To przede wszystkim docenienie wspaniałego zespołu, który udało się nam stworzyć. Z pewnością cechują go umiejętności, kompetencje i pełen profesjonalizm. Trzeba też dodać, że są to świetni ludzie, którzy tworzą wspaniałą atmosferę, w której doskonale się pracuje i można realizować nawet najtrudniejsze projekty. Ta nagroda to przede wszystkim ich zasługa - powiedział prezes Witold Pustułka.
- Wydawnictwo funkcjonuje już 24 lata i w tym czasie może pochwalić się sporym dorobkiem. Wydajemy „Trybunę Górniczą”, która jest najchętniej czytanym pismem gospodarczo-społecznym w województwie śląskim. Od lat jesteśmy także obecni w internecie. Nasz portal nettg.pl notuje milion odsłon miesięcznie. Bez odpowiednich umiejętności i kompetencji na pewno trudno byłoby konkretnie i fachowo zajmować się przemysłem wydobywczym. Na tę nagrodę ciężko pracował cały nasz zespół i z tego miejsca chcę mu serdecznie podziękować – stwierdziła wiceprezes Anna Zych.
Kapituła nagrodziła WG za: „kompetencje i rzetelność zespołu dziennikarskiego specjalizującego się w tematyce wydobycia, handlu i przeróbki surowców mineralnych; unikatowy charakter i pozycję największego wydawnictwa branżowego w kraju; wydawanie rozpoznawalnych w całej Polsce produktów, w tym portalu nettg.pl z ponad milionem odsłon miesięcznie, periodyków „Trybuna Górnicza”, „Wiadomości Górnicze” oraz „Budownictwo Górnicze i Tunelowe”; stworzenie przestrzeni dla rzetelnej dyskusji zarówno o problemach górnictwa, jak i wypowiedziach eksperckich związanych z organizacją, ekonomiką i techniką; popularyzację górniczej tradycji oraz kulturalnego dorobku środowiska i regionu”.