Działalność wydawnicza

prasa,
portale informacyjne,
czasopisma naukowo-techniczne,
książki i raporty

Organizacja

konferencji,
szkoleń,
wystaw,
wydarzeń medialnych

Obsługa informacyjna

przedsiębiorstw,
public relations,
obsługa mediów społecznościowych

Dokumentowanie

zdjęcia,
filmy wideo,
nagrania dźwiękowe,
prezentacja na portalach

Projektowanie

reklam prasowych i internetowych,
wizerunku graficznego firm,
wizytówek i teczek firmowych

Rozwiązania internetowe

projektowanie portali,
przygotowanie CMS, CRM,
tworzenie systemów HR

Start >> Wiadomości
Utworzono: 17 lutego 2020
Wydawnictwo Górnicze przekazało Fundacji Rodzin Górniczych darowiznę, wypracowaną przez sprzedaż wyjątkowego kalendarza

Kwotę 2382,11 zł przekazało w poniedziałek, 17 lutego Wydawnictwo Górnicze na rzecz Fundacji Rodzin Górniczych. To kwota, którą wydawca Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl zebrał sprzedając kalendarze na rok 2020, których kartki zdobią reprodukcję obrazów Sabiny Pasoń z legendarnej Grupy Janowskiej.

- Bardzo cieszymy się z tej darowizny, którą wypracowało Wydawnictwo Górnicze. Na pewno przyda się to naszym podopiecznym, tym bardziej, że czasy są trudne dla całego górnictwa, a tym samym dla Fundacji. Cieszymy się, że ktoś o nas pamięta i obiecujemy, że te pieniądze zostaną wydane w sposób właściwy – mówił po oficjalnym przekazaniu darowizny prezes FRG Ryszard Wyględacz.

Symboliczny czek na jego ręce przekazali dyrektor działu marketingu i administracji Wydawnictwa Górniczego Renata Mordak, oraz redaktor naczelny Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl Krystian Krawczyk.

Przypomnijmy, że każdy, kto chce jeszcze nabyć kalendarz, może to zrobić osobiście w siedzibie Wydawnictwa Górniczego przy ul. Kościuszki 30 w Katowicach.

Na kartach kalendarza znalazły się reprodukcje 14 obrazów autorstwa Sabiny Pasoń z Grupy Janowskiej. Artystka - rodowita nikiszowianka jest laureatką wielu konkursów plastycznych, a jej obrazy znajdują się w kolekcjach Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej i Muzeum Historii Katowic. Ponadto są częścią wielu kolekcji prywatnych w kraju i za granicą.

Fundację można też wesprzeć m.in. poprzez przekazanie 1 proc. podatku podczas rocznego rozliczenia PIT. Umożliwia to specjalny program, dostępny na stronie FRG (kliknij).